אתר מאובטח

בחר שפה: 


חפש מוצר:

כתבות ומאמרים


חברת נופר מוצרים טבעיים צמחי מרפה תה גלוקודן תה גלודן סוכרת סוכרתיים הורדת הסוכר בדם סטיביה ממתיק טבעי פירוק פחמימות ושומנים דיאטה המרצת מחזור הדם הורדת כולסטרול שיקום הלבלב צמחי מרפא פסיפלורה ויטמנים מינרלים תה מרגיעון הרגעה שנת לילה טובה תה פרשר תה פרשונית הורדת לחץ דם ניקוי כבד מחלות לב מחלות כלי דם בעיות עצבים שחרור שרירים לחץ דם לחץ דם גבוה מחלת כליות כלי דם שריר הלב טרשת עורקים פרשונית מתוק מרזה נופר תה סטיביה אפס קלוריות ממתיק לסוכרתיים איך בוחרים אבקת חלבון חלבון אפונה שייק חלבון חלבון מן הצומח חומצות האמינו חלבון מבודד אבקת חלבון ללא סוכר וסוכרים מלאכותיים אבקת חלבון ללא כולסטרול אבקת חלבון ללא צבעי מאכל אבקת חלבון ללא חומרים משמרים ללא טעם וריח סיבי נופר סיבים תזונתיים ברזל תחושת שובע שינה רגועה כליות דיאליזה תזונה נכונה סוכר שובע ירידה במשקל טבעי כולסטרול הרזיה אשלגן מגנזיום אבץ זרעי פשתן אומגה 3 סכרת רמת סוכר גבוהה בדם קורונה גורמי סיכון פיתוח מחלת קורנה קשה השמנת יתר עודף משקל הורדת סוכר בדם מתוק ללא קלוריות פרוסטה דן רפואה משלימה פרוסטטה ערמונית מוגדלת דלקת בערמונית סרטן ערמונית דלקת בשלפוחית השתן עלי זית זרעי סלרי תמציות מיצי ירקות עלים תזונה חלופה טבעית ללא תופעות לוואי ירידה ברמות הטריגליצרידים בדם רגישות לאינסולין טחורים תפקיד הטחורים פיסורה הסיבות לטחורים המדקס כיווץ כלי דם מניעת דלקות טיפות לשתיה טאנינים פלבנואידים תה קולסטונית כולסטרול גבוה עודף כולסטרול התקשות עורקים היצרות עורקים התקף לב שבץ מוחי כולסטרול הרע כולסטרול הטוב טריגליצרידים הורדת רמת כולסטרול

שני מוצרי טבע שמורידים ביעילות יתר לחץ דם/ ד"ר מרדכי הוכברג

יתר לחץ-דם מהווה את אחת הסיבות המובילות לתמותה ממחלות לב וכלי דם. מצב כזה הוא סיבה מובילה להסתיידות עורקים ועל פני האדמה, כביליון וחצי בני אדם סובלים מכך.

 

ברפואה קונבנציונלית נותנים, כטיפול במחלה, תרופות שונות. יש הנוטלים צירוף של מספר תרופות יחדיו. אין טיפול תרופתי עם תרופות מעשה ידי אדם שאינן מזיקות – אם יש חלופה טבעית, ברור שעדיך להשתמש בה. חלופה כזו ישנה. מעבר לכלל השינוי באורח החיים ומעבר לתזונה טבעונית אורגנית ודאגה לבל יהיה מחסורים תזונתיים, יש שני מוצרים טבעיים שהוכחו כיעילים ביותר להורדת יתר לחץ-דם. תה או תרכיז מעלי זיתים וזרעי סלרי טחונים או תרכיז מהם.

 

תה מעלי זיתים נמצא בעל פעילות מקבילה לתרופה ACE (אנגיוטנסין קונברטינג אנזים), שהיא אחת מן התרופות היותר מצויות בשימוש להורדת יתר לחץ-דם. לזרעי סלרי יש יכולת כמו לתרופות חוסמות תעלות סידן. נמצא שטיפול עם כל אחד מתוספים אלו, ויותר מכך עם שניהם יחדיו, מאוד עזר להורדת יתר לחץ-דם. טיפול שמוריד יתר לחץ-דם, בעיקר אצל מבוגרים, מצמצם במידה ניכרת התפתחות מחלות כמו מחלות כליה, שבץ ומחלות לב וכלי דם. בטיפול הרגיל, נותנים לסובל מכך תרופה, עם מינון מינימאלי, ולאט לאט מעלים את המינון. פעמים רבות שוב אין בתרופה תועלת ואז מוסיפים עוד תרופה ועוד תרופה – לבסוף האדם מוצא את עצמו נוטל 3, 4 ואפילו יותר תרופות. תרופות כמו ACE  מעלות בסופו של דבר את רמת האשלגן בדם, פוגעות בכליות ובנוסף, על נשים הרות חל איסור לקחת תרופות כאלו, מחשש של פגיעה בעובר.

 

בגוף יש הורמון בשם אנגיוטנסין שגורם לכלי דם להתכווץ. כאשר אלו מתכווצים יתר על המידה, מתפתח יתר לחץ-דם. התרופה ACE גורמת להרפיה בעורקים המכווצים יתר על המידה. אבל, במקרים רבים אין היא פועלת מספיק ואז מצרפים סוג נוסף של תרופות, חוסמות מסלולי סידן בגוף. תרופות אלו, העובדות במשולב, מווסתות את לחץ הדם, עד שתופעות הלוואי שלהן מתחילות לתת את אותותיהן! כאמור, שני מוצרי טבע הנ"ל פועלים באותה צורה אך ללא כל תופעות לוואי. כאמור, תמצית עלי זיתים פועלת כמו התרופה ACE ותמצית זרעי סלרי פועלת כמו חוסמי תועלות סידן. במחקרים קליניים, כל אחד מחומרי טבע אלו נמצא מוריד רמות מופרזות של לחץ-דם.

 

בתמצית עלי זיתים יש חומר בשם סכואירידואיד גליקוזידאז. בניסוי עם אנשים שסבלו מיתר לחץ-דם וניתנה להם התמצית הזו, נמצא שבתוך 8 שבועות לחץ הדם ירד ממוצע של 137/80 ל-126/76. בניסוי נתנו תמצית עלי זיתים, 500 מ"ג, פעמיים ביום, ומנגד ניתנה התרופה קפטופריל בקבוצת הביקורת. התוצאות היו כמעט זהות, מבחינת השפעה על לחץ דם סיסטולי ודיאסטולי לא היה הבדל מובהק סטטיסטית בין שתי הקבוצות. עם תמצית עלי הזיתים, חלה גם ירידה ברמות הטריגליצרידים בדם. במחקר בו נטלו חלק מן האנשים בגיל העמידה בעלי עודף משקל, עם עלי הזיתים היה גם שיפור של 15% ברגישות לאינסולין ושיפור של 28% בתגובת הלבלב לעליה ברמת הסוכר בדם. בל נשכח שלתמצית עלי זיתים אין כל השפעה שלילית – לתרופה יש. כבר בחוברת מס' 44 של עיתוננו יש מאמר על היעילות של חליטה מעלי זיתים כנגד מחלות רבות מספור.

 

זרעי סלרי הם חוסמי תעלות סידן טבעיים

 

בזרעי סלרי יש שלל מרכיבים טבעיים מועילים לבריאות. בין השאר, יש להם אפקט של הורדת יתר לחץ-דם. הם מצמצמים כניסת סידן לדפנות העורקים ובכך מונעים התכווצות יתר שלהם שמעלה את לחץ הדם.

 

אחד מן המרכיבים שיש בזרעי סלרי, שקיצור שמו הוא 3nB, מצוי בשימוש בסין כטיפול באנשים להם היה אירוע חסימתי במוח כמו גם לטיפול במחלת אלצהיימר, שני מצבים בהם יש הפרעה בזרימת הדם במוח. בניסוי עם חולדות שסבלו מיתר לחץ-דם, חומר זה שהופק מסלרי גרם אצלן לירידה של 30 מ"מ כספית בלחץ הדם. הוא לא הוריד לחץ-דם אצל אותן חולדות שלחץ-דמן היה נורמאלי.

 

בניסוי עם בני אדם, נתנו ל-30 אנשים שסבלו מיתר לחץ-דם קל עד בינוני, במשך 6 שבועות, 75 מ"ג תמצית של זרעי סלרי, פעמיים ביום. חשוב לדעת שאנשים שנוטלים תרופות להורדת יתר לחץ-דם, סובלים לעיתים קרובות מעייפות, דיכאון, סחרחורת ושכחה עקב צמצום כמות הדם המגיעה למוח – עם תמצית זרעי הסלרי התוצאה היתה הפוכה. התמצית שיפרה את זרימת הדם למוח, מנעה מקרי שבץ ותאי המוח קיבלו את כמות הדם האופטימאלית עבורם.

 

כיום יודעים שיש יותר סיכון בלחץ דם סיסטולי גבוה מאשר בלחץ דם דיאסטולי גבוה, שהוא המספר הנמוך בין שניהם. כל רמה של לחץ דם סיסטולי גבוהה מ-140 מ"מ כספית יש בה גם סיכון. במחקרים נמצא שאפילו בקרב אנשים בני 55 שנים יש סיכון ש-99% מהם יחוו עליה בלחץ דמם עם עליית גילם. כך, שימוש בשני חומרים טבעיים אלו יכול לתרום רבות לבריאות. מעשית, נראה שהחליטה של עלי זיתים, ממקור ללא ריסוס, ואכילה של זרעי סלרי טחונים יכולים לעזור. עם כך, חשוב שאדם יבדוק בעצמו מהי השפעתם על לחץ הדם שלו. שתיית מיצי ירקות עלים, מדוללים לפחות עם 4 חלקי מים או יותר, ו/או מישרה של ירקות עלים קצוצים עשויה אף היא להוריד רמות של לחץ-דם. כמובן, רק ירקות אורגניים.


למידע נוסף על חליטת פרשונית לחץ כאן

 

מקור:

 

Life Extension Magazine October 2014

Natural Extracts Lower Blood Pressure, by Brandon Dewitte.

_______________________________________________________

כותב המאמר: דר' מרדכי הוכברג, PhD, תזונאי: 08-9407466

להזמנת חוברת מאמרים "תזונה פלוס":

ניתן לפנות לאריאלה הוכברג: 08-9407466

_____________________________________________________________

כל האמור לעיל  הינו בגדר מידע כללי.

האמור לעיל איננו מהווה המלצה רפואית.

לפני תחילת טיפול מומלץ לקרוא חומר נוסף ולהתייעץ עם אנשי המקצוע.

פרשונית, נופר, מוצרים טבעיים, צמחי מרפה, עלי זית, זרעי סלרי, תמציות, מיצי ירקות עלים, לחץ דם גבוה, הורדת לחץ דם, תזונה, חלופה טבעית, ללא תופעות לוואי, ירידה ברמות הטריגליצרידים בדם, רגישות לאינסולין
טואול - בניית אתרים